Regulamin
Regulamin wchodzi w życie z dniem 01.12.2023r.

Sklep Internetowy MICRO CITY PL działający pod adresem www.microcity.pl, prowadzony jest przez:
 
I4S Sp. z o.o.
Pałecznica Kolonia 1C
21-104 Niedźwiada
 

NIP: 9462700713
Regon 387154157

Nr rachunku bankowego:
mbank 80 1140 2004 0000 3102 8050 8809
 
 1. Zamówienia przyjmowane są za pośrednictwem sieci Internet. W celu złożenia zamówienia należy wypełnić formularz zamówienia.
  Po złożeniu zamówienia do Kupującego zostaje przesłana e-mailem wiadomość, że zamówienie dotarło do sklepu.
 2. Realizacja zamówienia następuje, gdy do sklepu dotrze od Kupującego e-mail z potwierdzeniem złożonego zamówienia.
 3. Czas realizacji zamówienia wynosi odpowiednio 1-30 dni roboczych, w zależności od dostępności produktu.
   
 4. Zastrzegamy sobie możliwość anulowania zamówienia w przeciągu 3 dni roboczych.
 5. Po skompletowaniu zamówienia towar zostaje wysłany do Kupującego firmą kurierską.
   
 6.  Przewidywany czas dostawy 3-5 dni robocze.
 7. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Kupujący jest o tym niezwłocznie informowany. Kupujący decyduje czy zamówienie ma być zrealizowane częściowo czy w całości anulowane.
 8. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień, aż do wyczerpania się zapasów objętych taką formą sprzedaży.
 9. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez klienta. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.
 10. Za zamówione towary Kupujący może zapłacić wybierając poniższą formę  płatności:
  - przelew bankowy na konto sklepu
  - płatność przelewem online za pomocą bramki płatności Przelewy24
 11. Zamówiony towar wysyłany jest na terenie Polski za pośrednictwem firmy kurierskiej Inpost, DPD.
   
 12. Koszt dostawy.
  Przy zamówieniu do 400zł koszty pokrywa Kupujący.
  Powyżej kwoty 400zł koszt dostawy pokrywa Sprzedający, wysyłka tylko na terenie Polski

  Wysyłki zagraniczne wyceniamy indywidualnie w zależności od miejsca dostarczenia.
 13. W momencie potwierdzenia przez Kupującego wysłanego przez niego zamówienia dochodzi do zawarcia umowy pomiędzy SPRZEDAJĄCYM a KUPUJĄCYM. Przedmiotem umowy jest towar wymieniony w zamówieniu. Prawa i obowiązki stron wynikające z zawartej umowy uregulowane są w Ustawie z dnia 23 kwietnia 1964r Kodeks Cywilny (Dz. U. z 1964r. nr 16, poz. 93 z późniejszymi zamianami) oraz w Ustawie z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000r., nr 22, poz. 271 z późniejszymi zmianami)
 14. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.
 15. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.
 16. Informujemy, że dane osobowe podane na formularzu zamówienia w sklepie internetowym MICRO CITY PL są gromadzone i przetwarzane zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 roku nr 101 poz. 926 z późniejszymi zmianami) a ich administratorem jest I4S Sp. z o.o. ( więcej : Polityka Prywatności). Zgromadzone dane osobowe są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów realizacji złożonych zamówień oraz informowania o promocjach i w żadnym wypadku nie będą udostępniane osobom trzecim. Każdy klient naszego sklepu ma prawo do wglądu, modyfikacji oraz usunięcia swoich danych osobowych z naszej bazy danych.
 17. Zwrot towaru.
  Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku „o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny”, klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od dnia odebrania przesyłki. Wzór oświadczenia o odstąpieniu stanowi załącznik do niniejszego regulaminu. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie nosi śladów użytkowania, jest kompletny i nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracany towar należy odesłać razem z otrzymaną wraz z nim fakturą.
   
  Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru bez kosztów transportu. Pieniądze zostaną zwrócone do 14 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta.

  Produkty z działu Manufaktura, są produktami rękodzielniczymi i produkowane są na zamówienie.
  Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta pkt 3 art. 38, mówi, że nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość w przypadku umów, w których przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb. Zwrot tych produktów nie przysługuje.
   
 18. Koszt odesłania.
  Koszt wysyłki przy zwrocie towaru pokrywa kupujący i nie podlega zwrotowi. 
   
 19. Reklamacje.
  Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady fizyczne powinien odesłać go z załączonym formularzem reklamacyjnym  po kontakcie ze sprzedającym. Zapakowany w oryginalne pudełko, lub pudełko zastępcze wraz z kartą gwarancyjną i załączonym formularzem reklamacyjnym.
   
  Sklep w terminie do 14 dni, licząc od daty otrzymania zgłoszenia zajmie się rozpatrzeniem reklamacji. W przypadku konieczności dokonania dodatkowych wyjaśnień termin ten wydłuża się o czas trwania wyjaśnień.
   
 20. Koszt wysyłki reklamacji w jedną stronę pokrywa kupujący.
 21. Do odsyłanego towaru należy dołączyć fakturę/paragon oraz opis przyczyny reklamacji.
  Towar uszkodzony zostanie wymieniony na nowy pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu do wyboru inne dostępne w sklepie towary.
 22. Wszystkie sprzedawane przez sklep produkty posiadają gwarancję producenta, która jest dołączona do produktu.
 23. Serwis produktu odbywa się bezpośrednio u producenta towarów którego dane widnieją na karcie gwarancyjnej wraz z warunkami gwarancji.
 24. Na wszystkie zakupione produkty w sklepie wystawiany jest paragon lub faktura Vat.